Haberler

Bu Videonun Hazırlığında Emeği Geçen Başakşehir İlçe Teşkilat Mensubu Kardeşlerime Teşekkür Ederim. ( Ahmet Selim Köroğlu )

 

 

Nisan 3rd, 2011 Yorumlar Kapalı

3.Bölge Temayül Yoklaması’nda Zafer Başakşehir’in

Kısa süre önce  Başakşehir İlçe Başkanlığı görevini bırakarak Ak Parti 3. Bölge’den aday adayı olan Ahmet Selim Köroğlu bugün yapılan temayül yoklamasında 1173 oyla en çok oy alan ilçe başkanı oldu.
Teşkilatının tamamının desteğini alan Ahmet Selim Köroğlu 3. Bölge temayül yoklamasında diğer aday olan ilçe başkanları arasında  kendisi en çok oy alarak İlçe Başkanları sıralamasında  birinciliği kimseye kaptırmadı.
Bugün Ataköy Ahmet Cömert Spor Kompleksinde yapılan 3. Bölge temayül yoklamasına Başakşehir İlçe Teşkilatı eksiksiz olarak katıldı.Temeyül Yoklamasında tüm birimler üzerine düşen görevi yerine getirdi.

Daha Sonra İl Teşkilat Başkanı Halis Dalkılıç’ın  Kısa Bir konuşmasında Tüm Aday Adaylarına Teşekkür Ederek Sözü   Ak Parti Grup Başkan vekili Bekir BOZDAĞ’a Bıraktı.Ak Parti Grup Başkan Vekili Bekir BOZDAĞ Temayül  Sonuçlarını Tüm İstanbul ‘a  Hayırlı Olması Dileğiyle Açıkladı.
Akşam 23 00 da ilan edilen kesin sonuçlara göre Ahmet Selim Köroğlu genelde 2. İlçe Başkanları sıralamasında ise 1. olarak sandıktan çıktı.
Kesin sonuçların ilanından sonra İlçe Merkezi’nde Başakşehir İlçe Teşkilatıyla bir araya gelen Ahmet Selim KÖROĞLU  ”Bu yarışta bizi ayakta tutan,destekleyen bu güzel sonuca ulaşmamızı sağlayan tüm teşkilat mensupları arkadaşlarıma  teşekkür ediyorum.Bu durum bir kez daha Başakşehir İlçe teşkilatının dört dörtlük ekip olduğunu herkese bir kez daha göstermiş oldu.Bu başarıda önemli katkıları olan özellikle İlçe Başkanımız Ayhan ÖZGÜREL ilçe teşkilatına teşekkürü bir borç biliyorum” diye konuştu.

Temayül Sonuçları :

1-Nurettin Nebati                        1233

2-Ahmet Selim KÖROĞLU    1173

3- Sadık Danışman                 1142

4.Hakan Şükür                           1126

Mart 24th, 2011 Yorumlar Kapalı

AK PARTİ BAŞAKŞEHİR İLÇE BAŞKANLIĞI STK ZİYARETİNDE

Başakşehir İlçesinde Faaliyet Gösteren Sivil Toplum Kuruluşlarını Dernek Merkezlerinde Ziyaretlere Başklayan Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı A.Selim KÖROĞLU Yanında İlçe Başkan Yardımcısı Ahmet AKIN ,Halkla İlişkiler Başkanı İlyas BİLEN,Sosyal İşler Başkanı Musa ÖZCAN,Başakşehir Belediyesi Meclis Üyesi Emrullah Öz ve Altınşehir Mahalle Başkanı Fahrettin AVCU, Güvercintepe Mahalle Başkanı Cevdet Çelik İle Birlikte  Altınşehir ve G.tepedeki Sivil Toplum Kuruluşlarını Ziyaret Etti.
Güvercintepe Mahallesinde Amasya Gümüş Hacıköy Derneği,Altınşehirde Bekarlar Kasabası Derneği ve Sinoplular Dernek Merkezleri Ziyaret Edildi.

Ramazan Ayında İlçe Belediyemizin Mahallelerde Kurduğu Etkinlik Alanlarında Stant Açan , Ramazan Programlarına Üyeleri ile Birlikte Katılan STK Yöneticilerine Teşekkür Eden A. Selim Köroğlu Dolu Dolu Bir Ramazan Ayını Tüm Güzelliklerini Başakşehir İlçesinin Mahalle Sakinleri İle Birlikte Yaşadıklarını  Dile Getirdi .”Demokrasinin Gelişmesinden Yanayız..Tüm STK’ları önemsiyoruz.Her Ortamda Bölgemizdeki STK’ların Görüşlerini Alarak Çalışmalarımıza Devam Ediyoruz.

Ülkemizin Çok Önemli Bir Sürecini  Geride Bıraktığımız, Demokrasi ve Özgürlük Adına Milletin Söz Aldığı  Referandum Döneminde Destek Veren STK Yöneticilerine Teşekkürlerini Dile Getiren İlçe Başkanımız A. Selim KÖROĞLU , Her Zaman Demokrasinin Gereği  STK’larla Birlikte Hareket Edeceklerini Belirtti.
Stk Yöneticleri Başkaşehir İlçesinde Faaliyet Gösterdiklerinden Dolayı Çok Mutlu Olduklarını Her Zaman İlçe Belediyesinin Ve İlçe Yöneticilerinin Yanlarında Olmaları Sebebiyle  Daha Etkili Çalışmalar Yapacaklarını Belirterek Tüm Desteklerden Dolayı Teşekkürlerini Dile Getirdiler.
Stk Yöneticleri ve Akparti Başakşehir İlçe Yönetim Kurulu Heyeti İle Yaptığı Hasbihalden Sonra Hatıra Fotoğrafları  Çektirilerek Ziyarete Son Verildi.

Mart 24th, 2011 Yorumlar Kapalı

Ak Parti Başakşehir Ailesi Vefa İftarında Buluştu.

14 Ağustos 2010 Cumartesi Günü Başakşehir Sular Vadisinde Teşkilat  İftarımız 2OOO Kişinin Katılımıyla Gerçekleşti.

Sular Vadisinde geçekleşen iftar programındaAk Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili Mehmet Domaç ,Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ahmet Selim Köroğlu‚ Ak Parti Kurucular Kurulu Üyesi Ahmet Aktaş‚ Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve Başkan Yardımcısı Mehmet Şahin‚ Ak Parti Başakşehir İlçe Kadın Kolları Başkanı Özlem Erol ve Ak Parti Başakşehir İlçe Gençlik Kolları Başkanı Hasan Küçükoğlu davetlilerin bulunduğu tüm masaları ziyaret ederek misafirlerle ilgilendi.

Ak Parti Başakşehir İlçe Yönetim Kurulu‚ Başakşehir Belediyesi Ak Parti Meclis Üyelerinin yoğun katılım gösterdiği toplantıda‚ İlçe Başkanı Ahmet Selim Köroğlu‚ bu gün Ak Parti’nin iktidara gelmesiyle birlikte yakaladığı daha özgür daha müreffeh ve daha demokratik bir Türkiye’nin adımlarının atıldığı 14 Ağustus 2001’in 9. Yıldönümü. Sekiz yıllık iktidarımızın hülasası olarak‚ bu güne kadar hiçbir alanda ülkemiz Allaha Şükür geriye gitmedi sürekli ilerledi. Şimdi önümüzde milletçe önemli bir oylamayı 12 Eylül’de yapacağız. Bu anayasa değişikliğine EVET demek hem insani hem vicdani hem de hukuki bir sorumluluktur.

İnsanidir‚ çünkü çocuklarımız‚ kadınlarımız‚ özürlüler‚ şehit aileleri‚ dul ve yetimler için pozitif ayrımcılık yapmaktadır.

Vicdanidir‚ çünkü 27 Mayıs‚ 12 Eylül‚ 28 Şubat’ta‚ 27 Nisan’da bu milletin vicdanı karalanmış zedelenmiştir. Bunun hesabının sorulması için o gün sandığa gidip EVET vermek tüm insanlık için‚ Türkiye’de yaşayan yetmiş milyon insanın vicdani bir sorumluluğudur.

Hukukidir‚ çünkü Anayasa Mahkemesi ülkedeki en yüksek hukuki kurum yayınladığı gerekçeli kararda‚ Anayasa değişikliğinin ancak millet meclisinin yapacağını deklare etmiştir.

Değerli arkadaşlar referandum çerçevesinde yapılacak çalışmalarda maksimum katılım sağlamalanızı bekliyorum mahalle yönetimleri ve çalışma arkadaşlarımız gerekli çalışmaları en iyi şekilde yürütmelidir. Belediye Meclisi Üyesi arkadaşlarımız Belediyemizin 5 Mahallede kurduğu Ramazan etkinlikleri çerçevesinde vatandaşlarla ilgilenmelidir. Siz değerli üye ve gönüldaşlarımız sizlerin oy vermesi yetmez akrabalarınız ve çevrenizdeki insanlarında EVET oyu vermelerini sağlamak için gerekli çabanın saf edilmesi için çalışmamız gerekmektedir‚ dedi.

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve Ak Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili Mehmet Domaç davetlilere birer selamlama konuşması yaptı.

Mart 24th, 2011 Yorumlar Kapalı

Türkiye Buluşmaları II Sn. Ömer ÇELİK İle Başakşehirde Yapıldı

Türkiye buluşmaları kapsamında Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanlığının Düzenlemiş Programın Konuğu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın  Ömer Çelik oldu.Türkiye Buluşmalrı II Programına İstanbul Milletvekili Halide İNCEKARA, İl Başkan Yardımcısı Ömer FARUK KALAYCI, Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı A. Selim KÖROĞLU, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt UYSAL,Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri,İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri Katıldı.

Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ahmet Selim Köroğlu‚ yaptığı selamlama konuşmasının ardından‚  Ergenekon’un avukatlığına soyunanlar şimdide Gazze’ye insani yardım götürmekten başka bir amacı olmayan yardım gemilerine saldırarak insanlarımızı pervasızca katleden İsrail’in avukatlığına soyunduklarını  belirtti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik‚ ‘Anayasası düzgün olmayan bir ülkenin devlet yönetiminden okullarına adli makamlardan sağlık kuruluşlarına kadar bozuk olacağını belirtti. Çelik bir ülkenin devlet yönetimi ne kadar bozuksa‚ okulları da‚ hastaneleri de‚ yani vatandaşın hizmet aldığı her bir birimi‚ Anayasasının bozukluğu derecesinde bozuk olacağını belirtti. Anayasası bozuk bir ülkenin insanların mutluluk içinde olamayacağını söyledi. Buda o ülke insanının şeref ve haysiyetini de kaybedeceğini belirtti.
12 Eylül rejimi‚  1960 Anayasasında ifade edilen; ‘Türkiye Cumhuriyeti Devleti insan haklarına dayalı bir devlettir’  İfadesinden bile rahatsız olmuş‚ ‘insan haklarına saygılı’ şeklinde bir değişikliğe gitmiştir.

İnsan hak ve hürriyetlerini koruyan yeni bir Anayasanın oluşturulma mecburiyeti doğmuştur. Yıllardır bu değişikliği yapma isteyenler bir adım bile atamamıştır.
Ancak AK Parti‚ bütün bu imtiyazlı sınıfları ortadan kaldırmak‚ bütün bu imtiyazları‚ imtiyazın gerçek sahibi olan vatandaşa vermek üzere bir girişim yaptığında Yıllardır ‘Anayasa değişsin’ diyenler buna karşı çıktılar. ‘Yargıyı ele geçirmek istiyorsunuz’ diyorlar. Hükümeti Danıştay denetliyor. TBMM’yi kim denetliyor? Anayasa Mahkemesi denetliyor. Peki yargıyı kim denetleyecek?”

Ak Parti Kurucu iktidar olan millete  Anayasa değişsin mi‚ değişmesin mi? Diye soruyor millet konuşarak cevap verecektir. Anayasası düzgün olan devlet‚  hizmet alan vatandaşın tüm sorunlarını giderecektir.

Bir ülkenin terörle mücadelesinde‚  istismar ve yalan cümleler kullanılarak‚ milletin aldatıldığını belirtti.  Ayıptır‚ yazıktır‚ ama en önemlisi de bunu söyleyenlerin‚ hükümeti terör örgütü ile pazarlık yapıyor  gösterenlerin vatanseverliğinden kuşku duyulmasını gerektirecek kadar büyük bir yalandır dedi.

Çelik‚ genel bir konsensüs oluşturularak‚ tek vatan‚ tek bayrak‚ tek millet‚ tek dil çatısı altında‚ bütün vatandaşların kendi alt kimliklerini özgürce geliştirebileceğini‚ kendi ana dillerinde özgürce yayın yapıp  bunları geliştirebileceğini ifade etti.

Mart 24th, 2011 Yorumlar Kapalı

Milletvekili Adayı Olmak İçin İlçe Başkanlığı Görevini Bırakan Ahmet Selim Köroğlu Yeni İlçe Başkanı Ayhan ÖZGÜREL’e İlçe Başkanlığı Görevini  Devretti.Görev Devir Teslim Törenine İl Başkan Yardımcısı Halis Dalkılıç ,Başakşehir Kurucu İlçe Başkanı Ahmet Selim Köroğlu Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal , Başakşehir Belediye Başkan Yardımcıları,İlçe Kadın Kolalrı Başkanı Özlem Erol,İlçe Gençlik Kolları Başkanı Hasan KÜÇÜKOĞLU, il Genel  ve Belediye  Meclis Üyeleri ve  3 Kademe Yönetim Kurulu Üyelerinin Katılımıyla Gerçekleşti.

Kurucusu Olduğu Başakşehir İlçe Başkanlığı Görevini Ayhan Özgürel’ e Teslim Eden Ahmet Selim Köroğlu; “ Teşkilatımla Yaptığım Çalışmalar İle Başakşehir  İlçesinin İstanbul’da Sayılı İlçeler Arasında Yer Aldığını ve Bundan Sonraki Hizmetleri İçin Teşkilatından Aldığı Destek İle Bu Yola Çıktığını Söyledi.Bundan Sonraki Süreçte Bizden Biri olan Ayhan Kardeşimizin  Başkanlığı ile Başakşehir’de Daha İyi Hizmetlerinin Yapılacağı Düşüncesindeyim. Kendisini Tebrik Eder,Bundan sonraki Çalışmalarında Başarılar Dilerim” diyerek Konuşmasını Sonlandırdı.

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt  Uysal ; “Başakşehir  teşkilatının Çalışmalarıyla Her Zaman Önde Olduğunu Bunun Uyumlu Bir Ekip Çalışmasının Sonucu Olduğunu İfade Ederek Başakşehir Teşkilatının Çalışmalarını Takdir Etti. Başakşehir  İlçesinin Kurucu İlçe Başkanı Olan Ahmet Selim Köroğlu’nun Başakşehir ’de Çok emeğini  Olduğunu Vurgulayan Uysal Bu Hizmetler  Yeni İlçe Başkanımız İle de Devam Edecektir” diyerek Sözlerine Son verdi.

AK Parti İl Başkan Yardımcı Halis Dalkılıç Başakşehirin  Kendisi için Çok Ayrı Bir İlçe Olduğunu Vurgulayarak Kendisinin  Başakşehir  Meclis Üyesi Olduğunu ve Başakşehir ’ deki  Çalışmaların Her Zaman Örnek  Olduğunu Söyledi. İlçe Başkanlığı Görevine Atanan Ayhan Özgürel  ’i Tebrik Ederek Başarılar Diledi.

Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel,  Kurucu İlçe Başkanı Ahmet Selim KöROĞLU ‘na “Bu Zamana Kadar Yapmış Olduğu Çalışmalar İçin Teşekkür Eder, Çıkmış Olduğu Bu Yolda Başarılar Dilerim “ dedi.

İlçe Başkanımız Ayhan ÖZGÜREL Kurucu İlçe Başkanı Ahmet Selim KÖROĞLU’na Günün Anısına Bir Hediye Takdim Ederek Devir Teslim Törenini Sonlandırdılar.

Mart 24th, 2011 Yorumlar Kapalı

AK Parti Genel Merkez Başkan Yardımcımız Sayın Ekrem Erdem İlçemizi Ziyaret Etti.

Toplantıda, İlçe Başkanımız Ahmet Selim Köroğlu’nun yanı Sıra Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Şahin ,İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Mahalle Başkanlarımız ve Başakşehir Mahalle Yönetim Kurulu Üyelerimiz hazır bulundu.

Mahalle Başkanları Toplantısı ve Başakşehir Mahallesi Yönetim Toplantısına Katılan AK Parti Genel Merkez Başkan Yardımcımız Sayın Ekrem Erdem Teşkilat Çalışmaları Hakkında İlçe Başkanımız Ahmet Selim Köroğlu ve Teşkilat Başkanı Ayhan Özgürel’den Bilgiler aldı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilatlanma Başkanı Ekrem Erdem ise; Başekşehir’de teşkilat mensupları ile birlikte olmanın mutluluğunu  yaşadığını ifade ederek, teşkilat çalışmaları hakkında kısa bir eğitim konuşması yaptı.

Erdem; Başakşehir  Teşkilatının çalışmalarını yakından takip ettiklerini,Başakşehir Teşkilatının 29 Mart ve Referandum çalışmalarında gösterdiği başarının Önümüzdeki Milletvekili Seçimlerinde de aynı başarıyı göstereceğini temenni ettiğini söyleyen Erdem, İlçe Başkanı Ahmet Selim Köroğlu’na  ve Teşkilatına yaptığı gayretli çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

AK Parti Genel Merkez Başkan Yardımcımız Sayın Ekrem Erdem, İlçe binamızda teşkilat mensuplarıyla bir süre sohbet ettikten sonra aramızdan ayrıldı.

Mart 24th, 2011 Yorumlar Kapalı

Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanlığı Bayramlaşma Törenine Katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer‚  Ak Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu‚ Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ahmet Selim Köroğlu, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal Yeni  İlçe Merkezini gezdikten sonra konferans salonunda bulunan partililere hitap ettiler.
Başakşehir İlçe Başkanı Ahmet Selim Köroğlu: Yeni ilçe binasının Başakşehir Halkına hizmetin ulaşması gibi hayırlı işlerin merkezi olmasını temenni ediyorum.  İlçe binamız güzel oldu bu binanın bizlere nasip olması bizlerin sorumluluğunu bir kat daha arttırıyor. Refarandum da oyunu en çok arttıran 3. İlçe olduk 2011 seçimlerinde de oyunu en çok arttıran ilçe sorumluluğunu yüklüyor.   Bu vesileyle bayramınız tebrik ediyorum‚ dedi.
Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal: Yeni ilçe binasının halkla bütünleşmeyi sağlayan hizmetlerimizin halkımıza anlatılması konusunda bir vesile olmasını diliyorum. Bayram‚ İnşallah Katı siyasi rekabetlerin unutulduğu hoşgörünün‚ dostluğun‚ samimiyetin galip olduğu günler olur. Bakanımızın ve İl Başkanımızın Bayramlaşma törenimize teşrif etmeleri bizlere ayrı bir motivasyon katıyor bu sebeple kendilerine teşekkür ediyor‚ hepinize hayırlı bayramlar diliyorum‚ dedi.

Ak Parti  İl Başkanı Aziz Babuşçu: 12 Eylülde bizlere çifte bayram yaşatan sizlersiniz bu sizin başarınız. Ancak Türkiye’de ki koşullar her zaman ileriki tarihte olan seçimi bir önceki seçimden daha önemli kılmaktadır. 2011’de elde edilecek başarı‚ referandum da elde edilen başarının kalıcı olmasını sağlayacak bir anlam taşımaktadır. Sivil bir Anayasa’nın yapılması‚ Ak Parti’nin 2011’de elde edeceği başarıya bağlıdır. İnşallah 2011’de hep birlikte yeni bir başarı destanı yazacağız.

Sonuçları  değerlendirdiğimizde  elde ettiğimiz neticelerde  yaptığımız hataları düzeltip önümüzdeki günlerde yapacağımız toplantılarda da  son halini vereceğimiz programımızı açıklayarak yeni bir strateji ile yeniden yola koyulacağız. Ben her kardeşimin‚ her arkadaşımın terini soğutmadan şimdilik rölantide sürdürdüğü  çalışmasını‚  programımız açıklanınca tekrar maratona dönüştürerek başarıyı kalıcı kılmak yolunda ilerlemesini  istiyorum. Sizin sorumluluğunuz bir siyasi parti mensubu sorumluluğundan öte anlamlı  misyonu taşımaktadır‚ dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı  Ömer  Dinçer; Önümüzde ki günlerde yine yoğun bir çalışma içerisine gireceğiz. Geriye dönüp baktığımda sizler bizlere güvendiniz  ve o güvenin üzerimizde oluşturduğu sorumluluk daha büyük. Sizin yüzünüzü kara çıkartmayacak kamuoyunun  sorunlarını çözecek hizmetlere faaliyetlere elimizden geldiğince çaba sarf ediyoruz. Geçen hafta içerisinde yeniden yapılanmayla ilgili olarak Sanayi Bakanlığımız‚ Çalışma Sosyal ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı yaptığı çalışmalarla binlerce vatandaşımızın sorunlarının çözülmesine sebep olacaktır.

Cenabı Allahtan yeni yerinizde hayırlı hizmetler yapmayı nasip ettirsin hepinizin bayramını tebrik ediyorum‚ dedi.

Bayramlaşma töreni partililerin protokol ile bayramlaşmasıyla son buldu.

Mart 24th, 2011 Yorumlar Kapalı

Dayanışma ve kaynaşmanın yoğun olarak yaşanıp zirveye çıktığı bereketli Ramazan ayını tamamlayıp huzur içinde bir bayrama daha giriyoruz.

Bayramlar, kırgınlıkların ve dargınlıkların unutulduğu, karşılıklı sevgi ve saygının pekiştiği, hoşgörünün egemen olduğu, güzel duyguların paylaşıldığı, kucaklaşmanın simgeleştiği özel günlerdir. Bu bayramda da hepimiz yaşlılarımıza sahip çıkıp, fakirlerimizin yanında olalım, komşularımızı, yakınlarımızı, dostlarımızı ziyaret ederek sevindirelim.

Milletimizin ve İslam dünyasının Ramazan Bayramı’nı kutluyorum. Bayramın ilçemiz, ülkemiz ve tüm insanlık için iyilikler getirmesi diliyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Bayramlaşma Programımız;

Bayramın 2.Günü (Cuma) 11.00’da İlçe Merkezimizde yapılacaktır.

Mart 12th, 2011 Yorumlar Kapalı

Şahintepe’de bulunan Tokat Karacaören Veli Baba Cem ve Kültürevi ve bazı dernek binalarına yapılan saldırıya tepkiler ve ziyaretler sürüyor.

Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Selim Köroğlu,Başakşehir Kaymakamı Cevdet Can, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Servet Sarıçiçek, İlçe Emniyet Müdürü Ekrem Güneyisi ve beraberinde çeşitli Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri, ile birlikte Şahintepe Tokat Karacaören Veli Baba Cem ve Kültürevi’ni ziyaret ettiler. Ziyarette saldırı karşısında Cemevi Yönetimi ve Alevi Bektaşi vatandaşlar başta olmak üzere bütün Şahintepelilerin gösterdiği sağduyulu davranışlarını takdirle karşıladıklarını ifade ettiler.

Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Selim Köroğlu Başakşehir İlçemizde Yaşanmış Olan Bu Vahim Olayda İlçemizdeki Cem Evi ,Şah –Der ile Van Derneğine Yapılan Bu Saldırıyı Kınadıklarını belirterek. Bu güzel ülkemizde Türk, Kürt, Zaza, Çerkez, Alevi, Sünni ve daha başka farklılıklarımızla aynı bayrağın altında yüzyıllardır kardeşçe bir arada yaşamaktayız. Alevi yurttaşlarımızın ibadetlerini yaptıkları Cemevine yapılan bu saldırı, bir arada kardeşçe yaşama irademizi, inanç özgürlüğümüzü, ülkemizin birliğini, huzur ve barışını hedef alan bir eylemdir. Bu Eylemi gerçekleştiren kişilerin yakalanarak bir ana önce bu menfur saldırın aydınlatılmasını herkesten çok istemekteyiz.

Sözlerime son verirken, saldırıda yaralanan kardeşlerimize tüm insanlarımız adına geçmiş olsun diyor; Cemevi yönetiminine, Bölgemizde Saldırıya Uğrayna Şah- Der ve Van Derneğine  bu zor gününde yanlarında olduğumuzu belirterek iyi dileklerimi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Mart 12th, 2011 Yorumlar Kapalı